Apple’ın VR gözlüğünden beklenen haber geldi!

Apple VR gözlüğü üretime nihayet başlıyor. Karma gerçeklik başlığı olarak tasarlanan yeni ürünün, fiyatıyla dikkat çekeceği aktarıldı.

Teknoloji devi Apple’ın uzun süredir beklenen VR/AR gözlüğü nihayet üretim hattına girmeye hazırlanıyor. Endüstri kaynaklarından gelen yeni iddialar, Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü seri üretiminin Mart 2023’te başlayacağını ortaya koydu.

– Apple VR/AR gözlüğü 2023’te çıkış yapabilir:

Apple VR/AR gözlüğü 2023’te çıkış yapabilir

DigiTimes’ta yer alan son raporda, Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü hakkında yeni bilgiler paylaşıldı. Halihazırda MacBook ve Mac üretmesiyle bilinen Pegatron’un bu ürünün de üretim ortağı olduğu söyleniyor.

Şirket içi kaynaklara dayanan rapora göre Mart’ta seri üretim ve Nisan’da ise lansman gerçekleşebilir. Apple’ın öncelikli cihaz olmadığı için ilk üretim operasyonlarını nispeten düşük tuttuğu bildirildi. Hatta bir milyondan daha az üretilmesi planlanıyor.

Apple VR/AR gözlüğünün son kullanıcıdan daha çok ticari pazara yönelik olacağı aktarıldı. Bundan dolayı da fiyatının rakiplerine kıyasla yüksek olması bekleniyor. Üretim adedinin az olması bu iddiayı destekler nitelikte.

Yeni cihazın “genişletilmiş gerçeklik” (XR) olarak geliştirildiği belirtildi. Bu teknoloji, hem tamamen sanal gerçekliği (VR) hem de gerçek dünyaya dijital cisimler ekleyen artırılmış gerçekliği (AR) birleştiriyor. Şu anda buna yakın bir cihaz olarak Microsoft HoloLens 2‘yi örnek alabiliriz.

Apple CEO’su Tim Cook, birçok defa AR ve VR teknolojisine yönelik ilgisini dile getirmişti. Ayrıca Apple’ın birçok ürünü bu teknolojilere izin veren sensörlere veya yazılımlara sahip. Bu da Apple’ın 2023’te VR/AR kapısını aralayacağını gösteriyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir